...

bloggers

Bloggers: Honestly WTF

12. října 2012 v 23:26 | Caroline K.
Honestly... WTF není úplně typický fashion blog. Já na něj přišla poněkud netradičně přes katalog z H&M, kde byly (nevím, jestli tam pořád jsou) DIY tipy na oblečení. Autorka tohoto blogu zde přispěla svým návodem na výrobu kalhot z šátku a tak to začalo. Neznáš, poznáš, znáte to.

Po DIY galerii P.S. I made this snad jeden z mých nejoblíbenějších "DIY tutorialářů", když to takhle řeknu. Návody jsou hezky, propracovaně udělaný, pokud umíte angicky, dá se tomu rozumět naprosto úžasně. Pokud ne, je to trochu horší, ale pořád to jde. Jelikož každý popsaný krok je doplněný obrázkem, není problém, fakt. Navíc v tý galerii je snad VŠECHNO - od oblečení, přes doplňky, až po výzdobu do bytu (stínítka na lampy, bambulky...). BTW: dokud to nezkusíte, neuvěříte, že DIY je tak nechutně chytlavá věc.

http://cdn.honestlywtf.com/wp-content/uploads/2012/10/sequin111.jpg×http://cdn.honestlywtf.com/wp-content/uploads/2010/08/pompom.jpg


Další galerie, kterou mám moc ráda. Obsahuje spoustu hodně inspirativních fotek, ať už z módních přehlídek, nebo třeba "jen" street style. Bohužel některé z těchto fotek nejsou autorské, což je jediná "vada". Nicméně na kvalitě textu a celého toho webu to nijak neubírá, dokonce možná spíš naopak.

http://cdn.honestlywtf.com/wp-content/uploads/2012/09/toryburch5.jpg×http://cdn.honestlywtf.com/wp-content/uploads/2012/05/hairdiy4.jpg

Plus size bloggers: A Curious Fancy

8. října 2012 v 22:41 | Caroline K.
...aneb když už se to nedá schovat, udělejme z toho přednost.

Asi takhle - na plus size jsem přišla úplně náhodou přes článek o plus size modelingu a jelikož je to téma, které je mi vzhledem k mojí postavě teda sakra blízký (a je mým snem v budoucnu navrhovat XXL oblečení, které by se dalo nosit a nevypadalo jako pytel na brambory), nebylo nic jednoduššího, než si najít nějaké plus size blogerky. To bylo cca tak před dvěma, možná třemi měsíci. Našla jsem jich hned několik a chci vás s nimi postupně seznamovat. První z nich je A Curious Fancy.

OD R., jak se podepisuje autorka blogu, je sedmadvacetiletá hippie z předměstí, sama sebe popisuje jako excentrickou, svéhlavou a že ráda předstírá, že žije v pohádkové knížce. Své fotografie dává na svůj web curiousfancy.com, zveřejňuje je také na Lookboku a rozhodně je zářným příkladem úžasné, charismatické osobnosti, co se sama za sebe nestydí. Má úžasný styl a je vidět, že ví, co si obléct a nevypadat jako "velryba" :)

http://media-cache-lt0.pinterest.com/upload/167970261073473934_MvjQtDb7_c.jpg×http://media-cache-ec4.pinterest.com/upload/167970261073473942_ajAvKwo6_c.jpg

Curious Fancy je rozhodně podle mě jeden z nejvýraznějších fashion blogů, proto ho tu zmiňuju jako první. Budu se o plus size blozích snažit psát pravidelně teď každé pondělí, takže příště se natěšte na úžasnou afrobellu.

STREET STYLE blogy: The Sartorialist

31. srpna 2012 v 11:47 | fash!onistas / Caroline
O tom, že street fashion fotky jsou poslední dobou čím dál tím víc populární - hlavně tedy v zahraničí, nejsem si jistá, jak je na tom v tomhle ohledu ČR, to zase budu upřímná. :D Mno a jelikož tady rubriku o "módě ulice" máme, tak proč toho nevyužít? Takže odteď každý (druhý) pátek se ode mě můžete těšit na tip na jednoho street fashion bloggera/bloggerku a každé druhé pondělí na článek o nějaké scene queen. Tak... začneme! :)

Scott Schuman - The Sartorialist

http://4.bp.blogspot.com/-acjj-4nCVDo/ToXJLb4hcXI/AAAAAAAAA8U/CjLkPLN6iNI/s1600/Scott-Schuman-by-Garance-Dore.jpg
(obrázek: thecovetist.blogspot.com)

P.S. - I made this...

29. srpna 2012 v 15:29 | fash!onistas / Caroline
Když zadáš do vyhledávače "DIY", vyjede spousta článků - slečny, které třeba jen projíždí blogy s takzvanou "DIY inspiration", tedy blogy, jejichž články hromadně obsahují obrázky nebo videa jiných autorů, kteří vlastní DIY tvoří. Na většině z takovýchto blogů minimálně jednou určitě najdeš i obrázky s nadpisem P.S. - I made this... a možná tě někdy zajímalo, o co vlastně jde.

Obrázky s tímto nadpisem pochází z webu psimadethis.com - ačkoli se to může tak zdát, zmíněná stránka není žádný "blogísek", za její tvorbou už od dubna 2009 stojí DIY designová expertka Erica Domesek. Její DIY web byl jeden z úplně prvních na internetu vůbec a v roce 2010 vyšla její kniha "P.S. - I made this... I see it. I like it. I make it." obsahující nejen DIY tipy, které najdeš na jejích stránkách, ale i tipy na to, co používat a kde to sehnat, na jaké stránky se taky můžeš podívat atp. Tato kniha bohužel v ČR vůbec nevyšla, pokud se nepletu, nicméně pokud ovládáš alespoň základy angličtiny a máš přístup k internetovému slovníku (kvůli některým názvům potřebných předmětů, ačkoli vzhledem k tomu, že je to vždy dost jasně popsané na obrázcích, možná ani ten slovník potřebovat nebudeš), to, že je kniha v angličtině, asi taková hrůza není.

A mimochodem: Erica na webu zdaleka nezveřejňuje jen návody na to, jak vytvořit doplňky nebo oblečení, můžeš najít také její tipy, jak zkrášlit ateliér, ať už pomocí barvení zdi, svícnu z větve, "sáčku" na lahev, nebo třeba krytu na lampu. Za zmínku taky určitě stojí videa, která na webu zveřejňuje.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m870f3ijTW1qzymieo1_1280.jpg×http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8cd3kcsZa1qzymieo1_r2_1280.jpg
- zaujaly tě tyto nápady? tak se určitě podívej na celou galerii Eričiných DIY návodů. -

 
 

Reklama