...

Říjen 2012

ROZHOVOR: Maki Kazama, Munamu Grey, Haru in Wonderland

25. října 2012 v 17:49 | Caroline K. |  people
INFO: Rozhovor je z roku 2011. Původně byl zveřejněn na mém blogu a Krásná.cz.
- - - -(Zleva doprava: Maki Kazama, Munamu Grey a Haru in Wonderland)

Jak jsi se dostala k japonské kultuře a co se ti na ní nejvíc líbí?
Maki: Úplně prvně to začlo hrou Tekken, kterou jsem hrála jako malá s bráchou a zůstalo mi to doteď. O muzice jako takové jsem se asi před třemi možná už čtyřmi roky dozvěděla od Mirua. Co se mi na ní líbí nejvíc to je těžké říct :D. Mám ráda japonské filmy, módu a muziku.
Haru: Četla jsem nějaký článek o Gwen Stefani (v éře, kdy byla Harajuku hodně inspirovaná) a byla tam zmíňka o japonské street fashion, okamžitě mě to zaujalo a začala jsem googlovat... Nejvíc se mi na tom líbí ta naprostá volnost sebevyjádření, ať už je to extravagance nebo minimalismus, každý z těch lidí jednoduše nosí bez zábran to, co nosit chce. A pak mě taky fascinuje jejich smysl pro vrstvení.
Munamu: Jak? Je to už pár let, takže přesně nevím, byla to jen náhoda a může za to hudba. Ta mě na to přivedla. Nejvíc se mi líbí, asi všechno :) Od jejich stylu života přes jazyk, historii až po současnost. Nejvíc mě pochopitelně uchvátila jejich současná hudba (ikdyž klasická je taky krásná) a samozřejmě móda.

ROZHOVOR: Miru Negativism

18. října 2012 v 16:29 | Caroline K. |  people
INFO: Rozhovor je z roku 2011 a fotky jsou z Miru-ova facebooku.
---

Takže předně děkuju za rozhovor :) Nejdřív bych se tě chtěla zeptat asi na takovou nejzákladnější věc a sice jak vnímáš ten určitý druh "popularity" kolem své osoby a co na tvůj styl říkají spolužáci a rodina?
Abych pravdu řekl, nepřipadám si nějak slavný a tohle moje "popularita" mi opravdu někdy vadí. Moji spolužáci můj styl berou, ale ostatní ročníky vůbec. Každý den o sobě slyším jaké jsem buzna, ale nereším to, protože je to jen ztráta času. Rodina si na můj styl zvykla a respektují ho, ale někdy si musej trošku zaškádlit .
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/393014_403117283035596_866745389_n.jpg×https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/318694_280959905251335_417633416_n.jpg×https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/164707_189255277755132_1342980_n.jpg

Souhlasím s tebou, reagovat na pomluvy nemá cenu. V čem ti fakt, že - nejen - v československým fandomu jsi vcelku slavnej, vadí? Stalo se ti už někdy, že k tobě někdo na ulici přišel a chtěl fotku nebo autogram? :D
Nejvíc mi vadilo, když začaly hromadně chodit otázky na mě na formspring.me. A zatím se mi to nestalo a budu doufat, že se mi to nikdy nestane, protože nevím jak bych zareagoval....

Tuhle sobotu ses účastnil DIR EN GREY fan srazu. Chodíš na takovýhle srazy často, nebo spíš jen tak když vyjde čas a nálada?
Na tyhle srazy chodím jen když je pořádá někdo koho znám hodně dobře a vím, že tam budu mít hodně přátel, ale jinak se radšii scházím s mýma nejbližšíma v malé skupince.

Co dál s blogem?

16. října 2012 v 20:12 | Caroline K.
V době školního roku se sem nikdo moc nehrne, buďme k sobě upřímní, a já na dva blogy prostě nemám čas. Bohužel krom mě jedinou další autorkou je Scriptin, která má na starost galerii, a já už vážně nevím, jak zařídit, aby tu bylo více článků. Jediné, co mě napadá, je překládat neautorské články o módě, ale takových, o jakých píšu já, tu moc není. Přeci jen hledání podkladů pro články, shánění lidí na rozhovory a tak, to nějakou dobu zabere, nemluvě o samotném napsání toho článku.

Takže prozatím prostě očekávejte menší aktivitu, než se blog rozjede, pokud můžete, šiřte odkaz dál, třeba se najde někdo, kdo se bude chtít přidat. Já toho přece tolik nechci, dva články za měsíc se snést dají a vy to víte. Jenže když tu budu jediná adminka, tak dva články za měsíc jsou prostě málo. A to je taky pravda.

Takže ode mě takový polo-hiatus, dokud neseženu aspoň další tři adminy. Já fakt nemám čas přidávat víc jak dvakrát týdně a když jsem tu na to sama, je to dost na nic...

http://data.whicdn.com/images/40268678/250397_475790882451876_465598443_n_large.jpg

{PEOPLE} Katerina Alexandra Graham

14. října 2012 v 18:18 | Caroline K. |  people
Narodila se v září 1989 v Ženevě a je to jedna z mých nejoblíbenějších style ikon. Že podle jména nevíte, o koho jde? Kdokoli viděl Vampire Diaries, vzpomene si - při připomínce jména Bonnie Bennettová. Kat Graham je americká zpěvačka, herečka, hudební producentka, tanečnice a modelka. Její otec pochází z Libérie a mamka je polsko-ruská židovka, Kat ale vyrůstala v Los Angeles. Její nejznámější rolí je Bonnie v seriálu Upíří Deníky, zahrála si ale také v seriálu Hannah Montana, ve filmech Znovu 17, Past na rodiče nebo Honey 2.

A proč že o ní píšu článek na módním blogu? Je to jednoduché - Kat je pro mě jednou z nejinspirativnějších osobností, je krásná, úspěšná, inteligentní, má styl a já mám pocit, že snad neexistuje nic, co by jí neslušelo. Umí dobře kombinovat oblečení s líčením a nebojí se šokovat, a to mám na lidech moc ráda :)

×http://images4.fanpop.com/image/photos/16800000/Katerina-Graham-katerina-graham-16818888-333-500.jpg?1350235598998×http://wwwcdn.dailymakeover.com/wp-content/uploads/hairstyles/Kat_Graham+May_12_2012.jpg×http://3.bp.blogspot.com/-cOwPWcb_q_o/T8ZmTej5jGI/AAAAAAAAK9s/OZxAYEG4l98/s1600/kat-graham.jpg

Bloggers: Honestly WTF

12. října 2012 v 23:26 | Caroline K. |  bloggers
Honestly... WTF není úplně typický fashion blog. Já na něj přišla poněkud netradičně přes katalog z H&M, kde byly (nevím, jestli tam pořád jsou) DIY tipy na oblečení. Autorka tohoto blogu zde přispěla svým návodem na výrobu kalhot z šátku a tak to začalo. Neznáš, poznáš, znáte to.

Po DIY galerii P.S. I made this snad jeden z mých nejoblíbenějších "DIY tutorialářů", když to takhle řeknu. Návody jsou hezky, propracovaně udělaný, pokud umíte angicky, dá se tomu rozumět naprosto úžasně. Pokud ne, je to trochu horší, ale pořád to jde. Jelikož každý popsaný krok je doplněný obrázkem, není problém, fakt. Navíc v tý galerii je snad VŠECHNO - od oblečení, přes doplňky, až po výzdobu do bytu (stínítka na lampy, bambulky...). BTW: dokud to nezkusíte, neuvěříte, že DIY je tak nechutně chytlavá věc.

http://cdn.honestlywtf.com/wp-content/uploads/2012/10/sequin111.jpg×http://cdn.honestlywtf.com/wp-content/uploads/2010/08/pompom.jpg


Další galerie, kterou mám moc ráda. Obsahuje spoustu hodně inspirativních fotek, ať už z módních přehlídek, nebo třeba "jen" street style. Bohužel některé z těchto fotek nejsou autorské, což je jediná "vada". Nicméně na kvalitě textu a celého toho webu to nijak neubírá, dokonce možná spíš naopak.

http://cdn.honestlywtf.com/wp-content/uploads/2012/09/toryburch5.jpg×http://cdn.honestlywtf.com/wp-content/uploads/2012/05/hairdiy4.jpg

SCENE QUEENS: Izzy Hilton

10. října 2012 v 20:07 | Caroline K. |  people
Přes J-rock a posedlost scene se dostanete k různým "zjevům". Jedním z nich je jednadvacetiletý Izzy Hilton. Přišla jsem na něj vlastně více či méně záhy, přes Jeffreeho Stara. Podobně jako Jeffree i Izzy je kluk, co vypadá jako holka - smutné je, že vypadá víc jako holka, než já, EHM. Má rád neobvyklé věci a odvádí skvělou práci v jakémkoliv prostředí.

Pochází z Los Angeles, je vyučený kadeřník (česal i Audrey K.) a fotí neskutečně zajímavé fotky, kde se stylizuje do různých módních stylů. Vypadá úžasně jak jako holka, tak jako kluk, fotil i pro bižuterii Hello Drama. Kadeřnický titul získal v prestižní akademii Tony&Guy v Kalifornii. Tvrdí o sobě, že rozhodně není dokonalý a má tendenci sám sebe ničit, říká ale, že pravděpodobně nikdy nepotkáte někoho, jako je on.

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/71086886/Izzy+Hilton.jpg

Plus size bloggers: A Curious Fancy

8. října 2012 v 22:41 | Caroline K. |  bloggers
...aneb když už se to nedá schovat, udělejme z toho přednost.

Asi takhle - na plus size jsem přišla úplně náhodou přes článek o plus size modelingu a jelikož je to téma, které je mi vzhledem k mojí postavě teda sakra blízký (a je mým snem v budoucnu navrhovat XXL oblečení, které by se dalo nosit a nevypadalo jako pytel na brambory), nebylo nic jednoduššího, než si najít nějaké plus size blogerky. To bylo cca tak před dvěma, možná třemi měsíci. Našla jsem jich hned několik a chci vás s nimi postupně seznamovat. První z nich je A Curious Fancy.

OD R., jak se podepisuje autorka blogu, je sedmadvacetiletá hippie z předměstí, sama sebe popisuje jako excentrickou, svéhlavou a že ráda předstírá, že žije v pohádkové knížce. Své fotografie dává na svůj web curiousfancy.com, zveřejňuje je také na Lookboku a rozhodně je zářným příkladem úžasné, charismatické osobnosti, co se sama za sebe nestydí. Má úžasný styl a je vidět, že ví, co si obléct a nevypadat jako "velryba" :)

http://media-cache-lt0.pinterest.com/upload/167970261073473934_MvjQtDb7_c.jpg×http://media-cache-ec4.pinterest.com/upload/167970261073473942_ajAvKwo6_c.jpg

Curious Fancy je rozhodně podle mě jeden z nejvýraznějších fashion blogů, proto ho tu zmiňuju jako první. Budu se o plus size blozích snažit psát pravidelně teď každé pondělí, takže příště se natěšte na úžasnou afrobellu.

Join the blog ;-)

7. října 2012 v 20:07 | Caroline K.
Zajímá tě móda? Chceš se podílet na tvorbě fashion blogu, který je poněkud odlišný od ostatních? Píšeš čtivě a zajímavě? Pak se můžeš připojit k fash!onistas blogu. Fash!onistas je blog o módě tvořený ale trochu jiným způsobem než ostatní fashion blogy. Tady nenajdeš informace o tom, co se nosí a jak to nosit, ale o lidech a blogerech, které stojí za to sledovat, protože mají v módním světě své místo a pověst a zkrátka a dobře mají styl.

http://data.whicdn.com/images/39451293/tumblr_mbisa9Sns21qg3j6jo1_500_large.jpg

Contact us

7. října 2012 v 20:04 | Caroline K.
Fash!onistas tým: e-mail: fashion-istas@email.cz

Caroline K.: e-mail: kaja.kubinova@seznam.cz
..můj facebook: Caroline Kubínová
..twitter: Caroline K.
..osobní blog: hide-me.blog.cz


Scriptin: e-mail: scriptin@seznam.cz
..můj twitter: Scriptin
..osobní blog: The world is mine!


R E K O N S T R U K C E

7. října 2012 v 16:34 | Caroline K.
Zdravím,
vím, že tento blog je už nějakou dobu neaktivní a proto se to chystám změnit.

Poslední dobou nemám moc času na to, abych se tolik věnovala blogu, navíc mám ještě ten svůj, a proto bude činnost na tomto blogu značně omezená mou "pracovní vytížeností". Samozřejmě plánuju sehnat co nejvíc lidí, kteří by mi pomohli tento blog vést, ale otázka je, kolik se jich sem v průběhu školního roku pohrne, že.

Nicméně změní se struktura článků, design blogu, a já doufám, že to vše k lepšímu. Mělo by to tu být přehlednější, taky se změní rubriky - momentálně je jich tu až nelogicky moc a je to celkem zbytečné, protože je škoda, aby tu bylo tolik prázdných a nevyužitých rubrik. Taky jsem "povyhazovala" všechny současné členky týmu a zůstala jsem tu jen já. Znovu se zeptám Mickeý, jestli nechce alespoň občas přispívat, a uvidíme.

Rekonstrukce bude trvat nejpozději do zítřejšího večera. Potom se ozvu a dám vám vědět, co je nového atp.

Caroline