...

Srpen 2012

STREET STYLE blogy: The Sartorialist

31. srpna 2012 v 11:47 | fash!onistas / Caroline |  bloggers
O tom, že street fashion fotky jsou poslední dobou čím dál tím víc populární - hlavně tedy v zahraničí, nejsem si jistá, jak je na tom v tomhle ohledu ČR, to zase budu upřímná. :D Mno a jelikož tady rubriku o "módě ulice" máme, tak proč toho nevyužít? Takže odteď každý (druhý) pátek se ode mě můžete těšit na tip na jednoho street fashion bloggera/bloggerku a každé druhé pondělí na článek o nějaké scene queen. Tak... začneme! :)

Scott Schuman - The Sartorialist

http://4.bp.blogspot.com/-acjj-4nCVDo/ToXJLb4hcXI/AAAAAAAAA8U/CjLkPLN6iNI/s1600/Scott-Schuman-by-Garance-Dore.jpg
(obrázek: thecovetist.blogspot.com)

P.S. - I made this...

29. srpna 2012 v 15:29 | fash!onistas / Caroline |  bloggers
Když zadáš do vyhledávače "DIY", vyjede spousta článků - slečny, které třeba jen projíždí blogy s takzvanou "DIY inspiration", tedy blogy, jejichž články hromadně obsahují obrázky nebo videa jiných autorů, kteří vlastní DIY tvoří. Na většině z takovýchto blogů minimálně jednou určitě najdeš i obrázky s nadpisem P.S. - I made this... a možná tě někdy zajímalo, o co vlastně jde.

Obrázky s tímto nadpisem pochází z webu psimadethis.com - ačkoli se to může tak zdát, zmíněná stránka není žádný "blogísek", za její tvorbou už od dubna 2009 stojí DIY designová expertka Erica Domesek. Její DIY web byl jeden z úplně prvních na internetu vůbec a v roce 2010 vyšla její kniha "P.S. - I made this... I see it. I like it. I make it." obsahující nejen DIY tipy, které najdeš na jejích stránkách, ale i tipy na to, co používat a kde to sehnat, na jaké stránky se taky můžeš podívat atp. Tato kniha bohužel v ČR vůbec nevyšla, pokud se nepletu, nicméně pokud ovládáš alespoň základy angličtiny a máš přístup k internetovému slovníku (kvůli některým názvům potřebných předmětů, ačkoli vzhledem k tomu, že je to vždy dost jasně popsané na obrázcích, možná ani ten slovník potřebovat nebudeš), to, že je kniha v angličtině, asi taková hrůza není.

A mimochodem: Erica na webu zdaleka nezveřejňuje jen návody na to, jak vytvořit doplňky nebo oblečení, můžeš najít také její tipy, jak zkrášlit ateliér, ať už pomocí barvení zdi, svícnu z větve, "sáčku" na lahev, nebo třeba krytu na lampu. Za zmínku taky určitě stojí videa, která na webu zveřejňuje.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m870f3ijTW1qzymieo1_1280.jpg×http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8cd3kcsZa1qzymieo1_r2_1280.jpg
- zaujaly tě tyto nápady? tak se určitě podívej na celou galerii Eričiných DIY návodů. -


Scene queens: Jeffree Star

20. srpna 2012 v 21:41 | fash!onistas / Caroline |  people
STRUČNĚ O NĚM:
Rodné jméno: Jeffrey Lynn Steininger
Je to: model a módní návrhář, DJ, zpěvák, vizážista a skladatel
Narozen: 15.11.1986, Orange Country, Kalifornie
Známý z: MySpace
(zdroj informací: Jeffree Star wiki)

http://auxiliarymagazine.com/wp-content/uploads/2009/12/AuxJeffreeStar.jpg
obrázek: auxiliarymagazine.com

Jeffree Star mě tak nějak něčím... upoutal. To, že i já, "expert" přes všechny mužský, co vypadají jako ženský, přeci jen už nějaký ten pátek poslouchám J-rock a moc J-rockerů na svoje pohlaví nevypadá, že, jsem si Jeffreeho spletla s holkou (prosím nestřílejte po mně), už asi něco znamená. JENŽE. Já si ho s holkou spletla podle fotek. {konkrétně této}

Když jsem si pak pustila Prom Night, už mi bylo jasný, že tohle holka nebude, alespoň podle toho hlasu. Hudbu má dobrou, chytlavou (možná dokonce až moc :D) a co můžu soudit, ještě v žádný písničce jsem nezaznamenala tolikrát zopakovaný slovo "fuck" jako v jeho "BLOW ME". Další věc, která se mi na něm líbí, je jeho sebevědomí a originalita a Jeffree rozhodně patří k mým nejoblíbenějším scene queens jak pro jeho styl, originalitu, tak proto, že si absolutně nebere servítky a sebevědomí ani smysl pro humor mu nechybí.